Shopper 3.0

prelegenci i paneliści



  • gość specjalny

  • Maciej Dobrzyniecki

    Maciej Dobrzyniecki

    prezydent Akademii Gastronomicznej w Polsce

    Prezydent Założyciel oraz od 2011 roku Prezydent Akademii Gastronomicznej w Polsce, będącej oddziałem działającej od 1927 roku Académie Internationale de la Gastronomie – stowarzyszenia, mającego na celu rozwijanie i propagowanie sztuki kulinarnej oraz typowanie i rankingowanie najlepszych restauracji na świecie. Od 6 lat jest członkiem Rady Międzynarodowej Akademii Gastronomicznej w Paryżu. Trzykrotnie gościł w kolejnych edycjach prestiżowego programu kulinarnego Top Chef w telewizji Polsat, gdzie jako szef jury odcinka specjalnego wręczał zwycięzcom ufundowane przez Polską Akademię Gastronomiczną nagrody – staże w światowej sławy restauracjach: El Celler de Can Roca***(3 gwiazdki Michelin), ARZAK***(3 gwiazdki Michelin), oraz Osteria Francescana***(3 gwiazdki Michelin). Od roku 2003 jest Konsulem Honorowym Królestwa Hiszpanii w Polsce. W dowód zasług został trzykrotnie odznaczony przez Jego Wysokość Króla Hiszpanii Juana Carlosa I, między innymi Krzyżem Komandorskim Zasług Cywilnych. W uznaniu za dokonania na arenie krajowej i międzynarodowej został także dwukrotnie uhonorowany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w tym w roku 2012 Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Wielbiciel podróży, turystyki kulinarnej i dobrego wina.

  • prelegenci i paneliści

  • Gustaw Dmowski

    Gustaw Dmowski

    właściciel Studio Dmowski

  • Ingrid Dahl Skarstein

    Ingrid Dahl Skarstein

    dyrektor Norweskiej Rady Ryb i Owoców Morza

    Od 2013 r. odpowiedzialna za prowadzenie działań komunikacyjnych m.in. na rynku rosyjskim, a wcześniej ukraińskim. Obecnie odpowiedzialna również, wspólnie z Kristin Pettersen, za wprowadzenie na rynek polski wyjątkowego gatunku ryby, jakim jest Skrei. W latach 2010-2012 Ingrid pełniła funkcję doradcy ds. spraw komunikacji Norweskiej Rady ds. Ryb i Owoców Morza, odpowiadając za obszar ochrony środowiska oraz certyfikacji środowiskowej. Zajmowała się m.in. certyfikacją dużych, dzikich norweskich łowisk w zakresie odpowiedzialnego przyznawania im statusu łowisk „eko”. Ingrid czuje się dumna, że może przedstawić Skreia w Polsce. Promowanie tak unikatowego produktu, wyjątkowego ze względu na sezonowość oraz tradycję, wśród nowoczesnych oraz najbardziej prestiżowych restauracji w Europie, dostarcza jej mnóstwa energii. Ingrid ma dyplom magistra na kierunku nauk politycznych oraz geografii społecznej, jak również dyplom licencjata z filologii rosyjskiej.

  • Paweł Fabiś

    Paweł Fabiś

    współwłaściciel i szef kuchni Mąka i Woda, Warszawa

    Przeszedł przez wszystkie szczeble kulinarnej kariery - od pomocy kuchennej do stanowiska sous chefa. Doświadczenie zdobywal pracujac głównie w Stanach Zjednoczonych (Frasca Food and Wine, Pizzeria Locale, Quince) i Włoszech (Pizzeria Di Matteo, Bruno e Franco). Od 2013 r. jest współwłaścicielem i szefem kuchni popularnej warszawskiej restauracji Mąka i Woda. Posiada Associate Deegre w Hospitality Management oraz Culinary Arts Diploma. Najbardziej inspiruje go kuchnia włoska (specjalizuje się w pastach i pizzach), lubi używać ognia i drewna jako źródeł ciepła. Najważniejszy dla niego jest wysokiej jakości produkt - na nim opiera swoje gotowanie.

  • Paweł Gruba

    Paweł Gruba

    dyrektor zarządzający Kafe Zielony Niedźwiedź, Warszawa

    Z wykształcenia geodeta i kartograf po Politechnice Warszawskiej, z zamiłowania pasjonat zdrowej żywności i perfekcjonista serwisu wykonywanego przez starannie dobranych współpracowników. Swoją przygodę z gastronomią zaczynał jako kelner za granicami kraju. Z gastronomii zboczył na rzecz zarządzania w branży Fitness&Wellness. Do branży gastronomicznej powrócił w roli managera włoskiej restauracji. Następnie współtworzył otwarcie oraz objął stanowisko managera generalnego w popularnej polskiej restauracji na Nowym Świecie. Obecnie dyrektor zarządzający Kafe Zielony Niedźwiedź, gdzie razem z szefem kuchni Sebastianem Olmą nawiązują do najlepszych tradycji kulinarnych Polski. Od pierwszego sezonu Hell’s Kitchen Polska objął stanowisko managera restauracji oraz jednocześnie stał się prawą ręką na sali Wojciecha Modest Amaro.

  • Grzegorz Kłos

    Grzegorz Kłos

    właściciel sieci Fabryka Pizzy oraz restauracji Ed Red w Krakowie

    Restaurator krakowski działający w branży od 15 lat. Aktualnie prowadzi ogólnopolską sieć restauracji włoskich w formacie franczyzowym Fabryka Pizzy, w ostatnim czasie skoncentrowany na restauracji Ed Red, gdzie z szefem kuchni Adamem Chrząstowskim sezonują na sucho polską wołowinę. Zdecydowanie woli otwierać restauracje, niż je prowadzić, na szczęście wspiera go mocny zespół operacyjny na czele z jego wspólnikiem Dominiką Kłos. W dorobku otwarć znajdują się także takie projekty działające w Krakowie jak Moment Restobar, Zazie Bistro czy Modern Catering.

  • Marcin Kręglicki

    Marcin Kręglicki

    współwłaściciel Kręgliccy Restauracje i Catering

    Warszawski restaurator, maniak dobrego jedzenia i podróży. Od 25 lat wraz z siostrą Agnieszką Kręglicką kreuje warszawską scenę kulinarną. Stworzywszy restaurację włoską Chianti, meksykańską El Popo, zabytkową Fortecę, greckie tawerny Meltemi i Santorini, Kręgliccy zwrócili się ku kuchni polskiej, nadając jej nowy wymiar w restauracjach Opasły Tom i Piątej Ćwiartce w Arkadach Kubickiego. Właśnie wspólnie z siostrą Agnieszką wydał książkę "Przyjęcia u Kręglickich".

  • Ziemowit Majewski

    Ziemowit Majewski

    general manager City Park Hotel & Residence Poznań

    Dyrektor generalny obiektu City Park Poznań, na terenie którego znajduje się trzynaście podmiotów gastronomicznych, w tym sześć zarządzanych bezpośrednio przez spółkę: Restauracja CUCINA, Pizza z Pieca, Cantina DELI, Cafe Cappuccina, Whisky Bar 88 oraz Cigar Lounge. Aktywnie prowadzi zespół ponad 150 pracowników, aby każdego dnia zapewnić najwyższy poziom usług, będący wyznacznikiem światowych standardów. Jest odpowiedzialny za rozwój całego konceptu, na czele którego stoi pięciogwiazdkowy hotel położony nieopodal Międzynarodowych Targów Poznańskich - City Park Hotel & Residence oraz Country Park "Pod Gajem" zlokalizowany 25 kilometrów od centrum Poznania. Ziemowit Majewski ma dwudziestoletnie doświadczenie w hotelarstwie i gastronomii na polskim rynku. Jest absolwentem studiów socjologicznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. W latach 2007-2012 pełnił funkcję Food & Beverage Manager w hotelu InterContinental w Warszawie. W swojej karierze współpracował z wybitnymi szefami kuchni, w tym z Karolem Okrasą i Ernestem Jagodzińskim oraz zrealizował wiele specjalnych i prestiżowych projektów gastronomicznych.

  • Agnieszka Małkiewicz

    Agnieszka Małkiewicz

    doradca, trener, praktyk w branży HoReCa

    Właścicielka AM Horeca Communications - firmy wyspecjalizowanej w kształtowaniu tożsamości marek w branży HORECA (produkty, firmy, regiony, ludzie) oraz w zarządzaniu przedsiębiorstwem gastronomicznym (HR, finanse, marketing). Współpracuje merytorycznie z SGH w Warszawie. Autorka projektu "Jedz i Zarabiaj – Eat and Earn". Organizuje wydarzenia branżowe na terenie całej Polski (Gdańsk, Warszawa, Poznań, Kraków) m.in seminaria, konferencje, panele dyskusyjne, plenerowe wizyty studyjne, spotkania ekspertów promujące polską i regionalną kulturę kulinarną np. „Gotuje się – spotkania do dyskusji”. Podróżuje (głównie po Polsce i Europie) poszukując wiedzy, doświadczeń, inspiracji, ciekawych miejsc i wydarzeń.

  • Artur Moroz

    Artur Moroz

    właściciel i szef kuchni Bulaj, Sopot

    Ur. 1977, restaurator, absolwent SGGW (Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji), trzy lata pracował w londyńskich restauracjach. W wieku 23 lat został najmłodszym szefem kuchni restauracji Dom Restauracyjny Gessler w Warszawie. Od 10 lat jest właścicielem restauracji Bulaj w Sopocie. Był jednym z 12 najlepszych kucharzy polskich, których przepisy promowały polską kuchnię podczas polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Nagrywa programy telewizyjne, w których promuje polskie produkty regionalne, między innymi gęsinę oraz potrawy z ryb. Współpracuje na stałe z województwem kujawsko-pomorskim, promując gęsinę. Przygotowywał kilka kolacji w Stanach Zjednoczonych oraz otwierał pierwszy tydzień kuchni polskiej w Haifie (Izrael).

  • Wojciech Nowicki
    fot. Grażyna Makara / Tygodnik Powszechny

    Wojciech Nowicki

    recenzent kulinarny „Gazety Wyborczej” w Krakowie

    Wojciech Nowicki jest recenzentem kulinarny „Gazety Wyborczej” w Krakowie, pisarzem i kuratorem wystaw fotograficznych. Teksty poświęcone gastronomii i jej związkom z kulturą i literaturą publikuje także w „Tygodniku Powszechnym”, „Książkach. Magazynie do czytania” i w innych tytułach. Jest autorem książki „Stół, jaki jest. Wokół kuchni w Polsce” (wyd. Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie). Ponadto opublikował m.in. Dno oka. Eseje o fotografii, Czarne 2010 (finał nagrody Nike 2011, nagroda Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek 2012), Salki, Czarne 2013 (Nagroda Gdynia 2014, nominacja do Jan Michalski Prize for Literature 2014). Jest także autorem albumów monograficznych poświęconych wybitnym fotografom oraz autorem licznych wystaw fotograficznych. Mieszka i pracuje w Krakowie.

  • Agnieszka Ożadowicz

    Agnieszka Ożadowicz

    TGM HoReCa manager w Makro Cash and Carry Polska SA

    Od grudnia 2013 roku odpowiada za komunikację skierowaną do Klientów HoReCa w Makro Cash and Carry Polska SA jako TGM HoReCa manager. Od 2006 roku związana z Makro Cash and Carry Polska SA pełniąc różne funkcje w dziale marketingu, zawsze blisko związane z pracą z klientami.

  • Daniel Pawełek

    Daniel Pawełek

    właściciel Butchery & Wine oraz Brasserie Warszawska, Warszawa

    Pasjonat dobrej kuchni i profesjonalnych restauracji, wizjoner. Posiada 20 letnie doświadczenie w prowadzeniu i zarządzaniu restauracjami. Przez 15 lat pracował w Londynie, był general managerem m.in. w: The Dorchester hotel Grill Room, Sketch, Bank Restaurant Group. Po powrocie do Polski został dyrektorem w Klubie Polskiej Rady Biznesu prowadzonym w Pałacu Sobańskich. W 2011 r. otworzył Butchery&Wine, która jako jedyna restauracja w Polsce trzy lata z rzędu (2012, 2013, 2014 r.) otrzymywała prestiżową nagrodę przewodnika Michelin - Bib Gourmand. W 2012 r. otworzył Brasserie Warszawską, która jako jego druga restauracja otrzymała w 2014 r. otrzymała Bib Gourmand. Pod koniec 2014 r. otworzył wspólnie z Grzegorzem Kwapniewskim legendarnym „rzeźnikiem z Polnej” autorski sklep rzeźniczy w miasteczku Wilanów - CrazyButcher&Wine.

  • Adam Pawłowski

    Adam Pawłowski

    pierwszy polski Master Sommelier

    Jako pierwszy Polak zdobył prestiżowy tytuł Master Sommeliera. Head Sommelier w Northcote, restauracji odznaczonej gwiazdką Michelina. Od 4 lat zarządza drużyną sommelierów i kartą liczącą blisko 600 win z całego świata. Karta win znajduje się rok w rok w czołówce najlepszych w Wielkiej Brytanii. Student WSET Diploma. Mistrz Polski Sommelierów 2014. Zwycięzca zawodów Sommelierów Sud de France 2013, finalista UK Best Sommelier 2011/2014.

  • Jakub Pieniążek

    Jakub Pieniążek

    właściciel firmy Fish Lovers

    Znawca i importer ryb i owoców morza, właściciel firmy Fish Lovers, sprowadzającej z Portugalii do Polski produkty rybołówstwa zakupywane bezpośrednio na oficjalnych aukcjach rybnych, z gwarancją mniej niż 24h od rozładunku w porcie rybackim. Pasjonat żywności o morskim rodowodzie. Przez 10 lat przebywał w Portugalii, gdzie zgłębiał tematykę związaną z eksploatacją oceanów, produkcją żywności w środowisku morskim, i niuansami o znaczeniu gastronomicznym wynikającym z przynależności gatunkowej, etapu życia czy pochodzenia ryb i morskich bezkręgowców cenionych na najsłynniejszych stołach Europy. Zwolennik przemyślanej, starannej kuchni opartej na wysokiej jakości składnikach, które łączy wspólny mianownik, będący czymś więcej niż tylko artystyczną wizją szefa kuchni.

  • Piotr Rogowski

    Piotr Rogowski

    właściciel firmy V4B

    Doradca finansowy przy stałej comiesięcznej współpracy z ponad 30 lokalami gastronomicznymi w Polsce. Pełniąc funkcje menedżera zewnętrznego, jest często pomostem pomiędzy inwestorem i szefem kuchni. Zarządza poprzez cyfry, jasno pokazując, jak uniknąć kłopotów finansowych i sprawnie zoptymalizować koszty. Dzięki swoim działaniom wyprowadził z kryzysu wiele lokali, które do dzisiaj monitoruje.

  • Grzegorz Skierkowski

    Grzegorz Skierkowski

    doradca, trener, manager restauracji

    Manager restauracji, trener i szkoleniowiec,działający w branży gastronomicznej od ponad 20 lat. Swoje doświadczenie zdobywał pracując na luksusowych statkach pasażerskich takich potentatów jak Royal Caribbean International czy Renaissance Cruise Line, a także od kilku lat w Europejskich restauracjach i najlepszych hotelach (m.in.Polonia Palace Hotel czy InterContinental Hotel). Swoje bogate doświadczenie praktyczne ma również poparte dyplomem magistra w kierunku zarządzania i marketingu w hotelarstwie i turystyce, a także licznymi szkoleniami odbytymi zarówno w kraju jak i za granicą. Od niedawna absolwent SGGW – o specjalności nauczyciel. Obecnie Grzegorz zajmuje się prowadzeniem szkoleń i doradzaniem restauracjom, dbając o zachowanie jak najlepszych standardów. Przeprowadzane szkolenia to specjalistyczny marketing, nowoczesne sposoby sprzedaży, ciekawe, czasem niestandardowe rozwiązania, i to co najważniejsze – obsługa klienta na najwyższym poziomie. Ostatnio doradca i członek zespołu programu telewizyjnego o tematyce kulinarnej Hell’s Kitchen Polska.

  • Aleksandra Sowa

    Aleksandra Sowa

    wspólniczka w rodzinnej firmie Cukiernia Sowa

    Mistrzyni cukiernictwa i wielka pasjonatka czekolady. Bardzo angażuje się w pracę z dziećmi i młodzieżą organizując wiele pokazów i warsztatów cukierniczych. Prowadzi rubrykę w „Przeglądzie piekarniczym i cukierniczym”, w której dzieli się swoimi przepisami. Została nominowana do cukierniczej osobowości roku 2014. Jest współwłaścicielką firmy Cukiernia Sowa, ale zajmuje się w niej także kontrolą produkcji i jakości produktów oraz wymyślaniem nowych smaków. Zrobiła dyplom mistrzowski w dziedzinie cukiernictwa. Brała udział w wielu konkursach cukierniczych, m. in. w Mistrzostwach Świata Młodych Cukierników, czy Lodowych Mistrzostwach Świata. Pasję związaną z cukiernictwem łączy z drugą wielką miłością – modą. Jej popisowym dziełem było stworzenie sukienki wykonanej w całości z czekolady. Prowadzi też program kulinarny „Nożem i widelcem” w TVP Regionalnej, w którym pokazuje jak przygotowywać ciasta i desery. Jej marzeniem jest, aby wszyscy mogli cieszyć się smakiem i dobrej jakości słodkościami.

  • Robert Sowa

    Robert Sowa

    współwłaściciel i szef kuchni Sowa & Przyjaciele, Warszawa

    Mistrz Kulinarny, kreator menu największych wydarzeń kulturalno-kulinarnych w Polsce. Znany z programów telewizyjnych i audycji radiowych. Były kucharz polskiej reprezentacji w piłce nożnej, twórca menu dla pasażerów Polskich Linii Lotniczych LOT. Przez 17 lat zarządzał kuchnią warszawskiego Hotelu Jan III Sobieski. Juror wielu konkursów kulinarnych organizowanych w Polsce i reprezentant kraju podczas prestiżowych konkursów i pokazów kulinarnych (m.in. jako pierwszy Polak juror konkursu Bocuse d'Or w Lyonie w roku 1995 i w Montpellier w roku 1998). W 2012 roku spełniło się jego największe marzenie, otworzył restaurację Sowa & Przyjaciele w Warszawie. Jest także patronem kulinarnym kultowych polskich restauracji bistro Meta w Warszawie, Zakopanem, Toruniu i Łodzi, a także whisky barów Jim Bim w Warszawie.

  • Ewa Malika Szyc-Juchnowicz

    Ewa Malika Szyc-Juchnowicz

    szefowa kuchni i właścicielka Malika, Gdynia

    Urodzona i wychowana w Algierii szefowa kuchni i właścicielka Restauracji Malika w Gdyni. Harmonijnie łączy kuchnię Maghrebu z polskimi produktami. Zanim rozpoczęła swoją karierę w gastronomii była nauczycielem i tłumaczem języka francuskiego. Siedem lat temu, podążając za swoją pasją, skierowała kroki, ręce i serce do profesjonalnej kuchni, w której przeszła kolejne szczeble hierarchii - pomoc kuchenna, następnie kucharz i szef kuchni w restauracjach w Trójmieście. Prowadzi warsztaty kulinarne podczas których podobnie, jak w swojej kuchni łączy smaki Afryki Północnej i Francji z darami polskich pól, łąk i lasów. Starannie dobiera projekty, w których uczestniczy, tak aby były jednocześnie wyzwaniem i nauką. Szefowa kuchni na tegorocznym festiwalu Kina kulinarnego Transatlantyk w Poznaniu. Finalistka dwóch telewizyjnych konkursów kulinarnych "Gotuj o wszystko" programu Dzień dobry TVN oraz I edycji prestiżowego TOP CHEF w telewizji POLSAT. Nominowana w kategorii Kobieta Szef 2015 w pierwszej edycji przewodnika Gault et Millau Polska.

  • Marcin Wachowicz

    Marcin Wachowicz

    współwłaściciel restauracji Aïoli, Aïoli Mini, Momu i BanjaLuka, Warszawa

    Od dziecka związany z gastronomią, od 25 lat pracuje w rożnych formatach gastronomicznych. Od 16 lat buduje rodzinna firmę gastronomiczną w Warszawie. Pasjonat kulinariów, uwielbia towarzystwo i gotowanie. Twórca, wizjoner, podróżnik poszukujący idealnego świata gastronomicznego. Stworzył kilkanaście warszawskich knajp tj BANJALUKA, KOLOMYJA, Aïoli, Momu, Aïoli MINI, wprowadzając nowe trendy gastronomii w Polsce tj gastrobar, street casual food. Interesuje się socjologią i psychologią społeczną, gastronomią jako miejscem kulturalno-rozrywkowym.

  • Robert Tomasz Wierzchowski

    Robert Tomasz Wierzchowski

    junior category manager w Makro Cash and Carry Polska S.A.

    Absolwent Politechniki Warszawskiej i Studiów Menedżerskich na SGH w Warszawie. Od 2 lat Junior Category Manager w Makro Cash and Carry Polska S.A. Osoba odpowiedzialna za asortyment rybny tzn.: ryby żywe, świeże, mrożone, wędzone, owoce morza, delikatesy.

  • Agata Wojda

    Agata Wojda

    szefowa kuchni Opasły Tom, Warszawa

    Muzykolog z wykształcenia, kucharz artysta z pasji i zawodu. Szefowa kuchni w restauracji Opasły Tom przy ulicy Foksal w Warszawie. Członkini organizacji Slow Food Polska. Jest częstym gościem programów telewizyjnych i bohaterką artykułów prasowych oraz felietonistką. Od wielu lat związana z restauracjami rodzeństwa Kręglickich. Gotowania uczyła się w Hiszpanii i Francji. Szefując francuskiej restauracji Agnieszki Kręglickiej czterokrotnie zdobywała wyróżnienie przewodnika Michelin. Laureatka nagrody Kobieta Szef 2015 w pierwszej edycji przewodnika Gault & Millau Polska.

  • Dorota Zmarzlak

    Dorota Zmarzlak

    chairman i założyciel agencji 24/7Communication

    Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w dziedzinie komunikacji. Pełniła funkcję wiceprezesa Rady ZFPR, jest współautorką książek o tematyce PR, jak również kodeksu etyki ZFPR. Realizowała i uczestniczyła w implementacji kilkuset projektów dla wiodących, polskich i zagranicznych firm – w tym kilkadziesiąt kampanii komunikacyjnych i (anty)kryzysowych dla McDonald’s Polska czy LOTTE Wedel. Założona w 2002 roku przez nią firma 24/7PR, z jednoosobowej działalności gospodarczej, zmieniła się w jedną z wiodących polskich agencji komunikacji zintegrowanej. Dzisiaj 24/7Communication to agencja doradcza świadcząca usługi komunikacyjnego w pełnym zakresie usług, począwszy od audytów komunikacyjnych, poprzez tworzenie strategii komunikacyjnych do ich realizacji.

  • Krzysztof Żurek

    Krzysztof Żurek

    szef kuchni 3 Rybki, Kraków

    Pochodzi i mieszka na stałe w Krakowie. Z wykształcenia kucharz, z zamiłowania kucharz. Należy do pokolenia, które zmieniało kształt i sposób myślenia o polskiej gastronomii. Przygodę z nowoczesną kuchnią rozpoczął w Restauracji pod Różą, gdzie miał okazję współpracować z Alfredo Chiocchetti - jego mistrzem i przewodnikiem. Doświadczenie zdobywał w wielu innych renomowanych restauracjach w całej Polsce w tym między innymi w Restauracji Concept Warszawa, Monopol Katowice, Restauracji Biblioteka Warszawa, Monopol Wrocław, Concept13 w warszawskim VikAcu. Równocześnie zdobywał praktykę poza granicami Polski, u boku najlepszych kucharzy w takich restauracjach jak Pichler Bolzano, Al Bersagliere Mantua czy Onice Florencja. Wszystkie mogące pochwalić się rekomendacją przewodnika Michelin. Bardzo ceni różnorodność i jakość włoskich produktów. Lubi łamać standardy, prowokować odważnymi zestawieniami smaków, których nieustannie poszukuje.

  • prowadzenie konferencji

  • Agata Godlewska

    Agata Godlewska

    redaktor prowadząca miesięcznik „Food Service”

    Związana z miesięcznikiem od ponad 3 lat. Doświadczenie z zakresu mediów oraz prowadzenia magazynów zdobywała w wydawnictwach lifestyle'owych oraz custom publishing. Autorka licznych wywiadów, w tym z najważniejszymi szefami kuchni w Polsce. Jako akredytowany dziennikarz uczestniczyła m.in. w takich wydarzeniach, jak Madrid Fusion, The World's 50 Best Restaurants czy Omnivore Paris. Stała bywalczyni restauracji, poszukiwaczka nowych trendów, wielbicielka podróży.

Food Service VFP Communication
Czas na rozwiązania Wszelkie prawa zastrzeżone © 2015 projekt i realizacja: VFP Communications