prelegenci •  

    • Sylwia Barthel de Weydenthal

  Sylwia Barthel de Weydenthal

  CEE client partner, Facebook

  Poprzednio dyrektor marketingu z dwudziestoletnim doświadczeniem. Prekursorka Lean In w Polsce, organizacji zapoczątkowanej przez Sheryl Sandberg (COO Facebooka) i wspierającej równe trakowanie kobiet w biznesie oraz wspierajacej ich rozwój na najwyższych stanowiskach w organizacjach. Na co dzień mama dwóch wspaniałych córek.

 • Marek Gawdzik

  Marek Gawdzik

  CMO/head of brand development, TestMeToo

  Od lat związany z polską sceną internetową, współtworzył sukces Wirtualnej Polski jako menedżer ds. komunikacji koordynujący prace kreatywne, kampanie reklamowe i architekturę mediaplanów portalu. Prace jego i zespołu, którym zarządzał, były wielokrotnie wyróżniane i nagradzane w konkursach branżowych, takich jak Effie, Golden Arrow, Media Trendy, Webstar Creative i wielu innych. Od blisko pięciu lat prowadzi własne atelier marketingu kreatywnego „stand out” wspierające ciekawych twórców. Jest czynnym mentorem w pomorskim inkubatorze przedsiębiorczości Starter, wpierającym młode firmy w tworzeniu planów i strategii komunikacyjnych.

 • Stanisław Grabowski

  Stanisław Grabowski

  strategic planning director MediaCom

  Od kilku lat Strateg z MediaCom. Pisze strategie, projektuje warsztaty, szkoli, uczy (czasem nawet na SGH). Wielbiciel content-marketingu i… dobrej analityki (szczególnie tzw. Source of Growth). Prawdopodobnie z tego powodu poproszono go o zastąpienie na 6 miesięcy Dyrektora Działu Badań, co uczynił z wielką przyjemnością. Lubi zadawać trudne pytania. Nosi dziwne T-shirty. Dumny tata dwóch mądrych córek.

 • Małgorzata Gliwińska

  Małgorzata Gliwińska

  senior brand manager, Mondelēz International

  Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej z doświadczeniem finansowo-marketingowym. Po dwóch latach pracy w sektorze bankowym w obszarze analizie ryzyka od sześciu lat związana z marketingiem. Dotychczasowe doświadczenie w branży FMCG: Mars i Mondelēz International. Zarządzanie i prowadzenie kampanii dla takich marek jak: Halls, 3Bit, Milka, Toblerone zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych. Największa pasja to podróże połączone ze sportem.

 • Marcin Rzeczkowski

  Marcin Rzeczkowski

  innovation & digital planner, Data Solutions

  Od ponad 8 lat związany z branżą interaktywną. Realizował projekty z zakresu e-marketingu m. in. dla Audi, Zelmer, Wrigley czy GSK. W Data Solutions odpowiada za działania Digital&Innovation.

 • Bartosz Kowalski

  Bartosz Kowalski

  Research Manager, MediaCom

  Od ponad czterech lat pracuje w dziale badań MediaCom Business Science. Zajmuje się prowadzeniem projektów z zakresu ekonometrycznego modelowania marketing miksu (MMM). Ma doświadczenie w pracy z klientami z kategorii FMCG, OTC oraz TeleComów. Koncentruje się na rozwoju produktu digitalowego oraz data science. W ciągu ostatniego roku pracował także przez kilka miesięcy w centralnym zespole Business Science w Londynie nad rozwojem narzędzia pozwalającego na głębsze zrozumienie przepływu odbiorców między mediami Paid, Owned, Earned i Shared. Ukończył metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

 • Hanna Kuźmierkiewicz

  Hanna Kuźmierkiewicz

  business development manager, GfK Crossmedia Link

  Absolwentka socjologii na Uniwersytecie Gdańskim. Wcześniej związana z domami mediowymi oraz marketingiem. W GfK Polonia od ponad dwóch lat odpowiada za jednoźródłowy pomiar konsumpcji mediów i analizy z zakresu optymalizacji i efektywności prowadzonych działań reklamowych. Prywatnie mama dwóch córek i pasjonatka aktywnego wypoczynku.

 • Dawid Papież

  Dawid Papież

  industry manager, Google

  Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Zanim trafił do Google pracował w branży technologii mobilnych. W Google od 2010 roku. Obecnie jest częścią zespołu Retail. Pracuje z reklamodawcami reprezentującymi różne segmenty rynku: Consumer Electronics, DIY, Grocery. Na co dzień doradza jak budować efektywne strategie w obszarze online marketingu w oparciu o narzędzia reklamowe i analityczne Google. Prywatnie fan wędkarstwa muchowego.

 • Jacek Pawlak

  Jacek Pawlak

  chief communications officer, TestMeToo

  Uznany creative director z dwudziestoletnim doświadczeniem w branży reklamowej. Pracował dla największych marek i klientów zawsze po stronie najlepszych międzynarodowych i lokalnych agencji full service, takich jak Young & Rubicam, Grey Warszawa czy DDB Warszawa. Od kilku lat prowadzi własny butik kreatywny Tenpawlak & Company. Współtworzył sukcesy największych polskich i zagranicznych marek, takich jak: Frugo, Lukas Bank, Smirnoff, Crunchips, Wedel, Tyskie, Empik, Burn, Jacobs, Absolut Polska, PZPN, Danone, Nestle, Procter & Gamble, Statoil, Wyborowa, ZT Kruszwica, PZU i wielu innych. Od lat zasiada w kapitułach największych polskich i międzynarodowych konkursów – między innymi Złotych Orłów, KTR, Cannes Lions, Golden Arrow. Przez kilka lat był mentorem akcji Mam Haka na Raka, współprowadził również autorską audycję w rozgłośni Tok FM – Reklama Dymna. W TestMeToo jest odpowiedzialny za formę przekazu, budowę architektury treści. Jest współtwórcą języka marki TestMeToo i filozofii engagement seeding, równocześnie badając, jak forma przekazu i semantyka wpływają na dzielenie się opiniami w internecie.

 • Sylwia Piankowska

  Sylwia Piankowska

  dyrektor marketingu produktów OTC i Skin w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, GSK Consumer Healthcare

  Sylwia rozpoczęła swoją karierę w P&G. Z GSK jest związana od sierpnia 2002r. W ciągu ostatnich 13 lat pełniła wiele kluczowych ról w marketingu marek i kategorii w Polsce oraz regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Była odpowiedzialna za tworzenie regionalnych i lokalnych strategii marek takich jak m.in. suplement diety Alli, NiQuitin, Capivit, Sensodyne, Corega czy Aquafresh. W latach 2011-2014 jako dyrektor marketingu produktów higieny jamy ustnej (OHC) w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz członkini zarządu regionalnego, Sylwia stworzyła od podstaw regionalne struktury marketingowe kategorii higieny jamy ustnej, przygotowała strategię rozwoju sektora OHC w CEE i stała na czele zespołu regionalnego. Następnie pełniła funkcję dyrektora biznesu rynku masowego w polskim oddziale GSK. W maju 2015 r. po utworzeniu nowego GSK Consumer Healthcare, które powstało w wyniku globalnego połączenia spółek GSK CH i Novartis OTC Sylwia objęła stanowisko dyrektora marketingu produktów OTC i Skin w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w nowej firmie. Największe marki, którymi zarządza obecnie, to: Voltaren, Theraflu, Otrivin oraz Fenistil.

 • Agnieszka Sora

  Agnieszka Sora

  dyrektor zarządzająca GfK Polonia

  Ekonomistka i marketingowiec z 23-letnim doświadczeniem w badaniach rynku, konsultingu, jak również w zagadnieniach związanych z marketingiem i zarządzaniem. Od 1996 r. dyrektor zarządzająca i członek zarządu GfK Polonia, odpowiedzialna za rozwój całej firmy. Od kwietnia 2014 r. sub regional manager Eastern Europe dla sektora badań consumer experiences. Doświadczenia marketingowe zdobywała w Nestlé (1993-1996), gdzie wprowadziła na rynek polski Nescafé and Nesquik, a także serwis konsumencki Nestlé/Winiary. W latach 2008-2009 GfK global shopper team manager. Przez wiele lat pełniła funkcję przedstawiciela ESOMAR w Polsce, obecnie członek ESOMAR Disciplinary Committee. Członek zarządu OFBOR. Prelegentka licznych konferencji i autorka wielu publikacji, wykładowca na różnych uczelniach.

 • Tomasz Waligóra

  Tomasz Waligóra

  ecommerce director, Interactive Solutions

  Przez ostatnich 8 lat jako e-commerce director odpowiadał za tworzenie działu e-commerce w Interactive Solutions. Współtworzył i wdrażał narzędzia e-commerce na szczeblu globalnym, regionalnym oraz lokalnym w największej sieci e-sprzedawców EMEA. Pracował dla takich marek jak: Procter & Gamble (Old Spice, Olay, Pampers, Oral-B) oraz Microsoft, Philips czy Bosch. Od lipca odpowiada także za obszar e-commerce w Global Center of Excellence Saatchi & Saatchi. Obszary zainteresowań: e-commerce, m-commerce, digital communication, strategia, performance marketing, modele zakupów, ścieżka zakupowa (consumer journey).

 • Greg Watts

  Greg Watts

  head of market acceleration, Visa Europe

  Szef zespołu ds. rozwoju rynku, Visa Europe, odpowiedzialny za tworzenie specjalistycznych zespołów na poziomie lokalnym do realizacji projektów partnerstwa strategicznego z czołowymi sieciami handlu detalicznego na głównych rynkach Unii Europejskiej. Karierę zawodową rozpoczynał w General Electric, a następnie kontynuował na kierowniczych stanowiskach w pionach sprzedaży m.in. w T-Mobile, British Gas, Associated British Foods oraz Orange. Ostatnio nadzorował największą w Polsce kampanię promocyjną realizowaną wspólnie z Biedronką i Orlenem oraz innymi czołowymi detalistami.

 • Magdalena Zimna

  Magdalena Zimna

  Client Service Director, Consumer Panel Services, Shopper & Trade Research, GfK Polonia

  Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Od początku kariery zawodowej związana z badaniami rynku i doradztwem w obszarze kanałów sprzedaży produktów konsumpcyjnych. W GfK Polonia koordynuje prace związane z realizacją projektów w dziedzinie badań panelowych, handlu, zwyczajów zakupowych nabywców oraz gastronomii. Współzałożycielka międzynarodowego zespołu specjalistów GfK Shopper Insight Team. Prywatnie pasjonatka podróży dalekich i bliskich, fotografii, malarstwa włoskiego renesansu, dobrej kuchni i wina.

 • konferencję poprowadzą

 • Piotr Pokrzywa

  Piotr Pokrzywa

  redaktor naczelny miesięcznika „Media & Marketing Polska”

  Z branżą mediową/marketingową związany od 23 lat. Pierwszy redaktor naczelny oddzielnego wówczas tytułu "Marketing Polska". Do swojego "dziecka" (obecnie "Media & Marketing Polska") powrócił blisko 4 cztery lata temu, ponownie jako redaktor naczelny. W międzyczasie pełnił m.in. funkcje dyrektora marketingu TNT Express Worldwide, dyrektora generalnego JWT Warszawa czy dyrektora generalnego Stowarzyszenia Marketingu Bezpośredniego.

 • Tomasz Wygnański

  Tomasz Wygnański

  zastępca redaktora naczelnego miesięcznika „Media & Marketing Polska”

Konferencja Shopper 3.0 Wszelkie prawa zastrzeżone © 2015 projekt i realizacja: VFP Communications